Zaproszenie na “Strefa Interesów” 20 marca – wydarzenie z cyklu PsychoZa Ekranem

Warszawski Oddział Terenowy PTP wraz z Kino Muranów zapraszają na kolejne wydarzenie z cyklu „PsychoZa Ekranem”, w ramach projektu WOT PTP o nazwie: TREATMENT.

20 marca o godz. 20.00 w Kinie Muranów, odbędzie się seans filmowy: “Strefa Interesów”.

„W jakiej strefie trzyma nas widzów Jonathan Glazer pokazując nam swoją „Strefę interesów” i po co to robi? O co nas pyta odrzucając oczywiste strategie rozmowy o Zagładzie? Odcina się od dotychczasowych przedstawień Holocaustu czy raczej dołącza do Spielberga i Nemesa, którzy opowiadają tę samą historię w „Liście Schindlera” i w “Synu Szawła”? Jak rozumiemy różniącą się od obranej konwencji, ukazaną w negatywie scenę chowania jabłek w ziemi oraz inne kadry? Widzieliście już „Strefę interesów”? – Przyjdźcie z nami porozmawiać. Nie widzieliście? Przyjdźcie tym bardziej” – prowadząca cykl, Justyna Dworczyk.

Prowadząca: Justyna Dworczyk – psychoterapeutka i doktor sztuki w dziedzinie sztuk filmowych i teatralnych. Absolwentka Studium Psychoterapii Indywidualnej, Studium Psychoterapii Grupowej oraz Studium Psychoterapii Par przy Laboratorium Psychoedukacji oraz Państwowej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej. Na co dzień kieruje ośrodkiem: Konteksty. Miejsce Psychoterapii, gdzie prowadzi psychoterapię indywidualną i grupową.

Gość specjalny: Krzysztof Srebrny psychoanalityk – psychoterapeuta psychoanalityczny, którego wiedza i doświadczenie będą nieocenionym źródłem poszukiwania znaczeń.

PsychoZa Ekranem to cykl seansów w Kinie Muranów, w ramach projektu Warszawskiego Oddziału Terenowego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, o nazwie: TREATMENT.
W czasie spotkania zaraz po seansach, psychoterapeutka i doktor sztuki w dziedzinie sztuk filmowych i teatralnych – Justyna Dworczyk, prowadzi uczestników przez świat emocji, myśli i skojarzeń wywołanych przeżywaniem dzieł filmowych. Prowadząca wraz z zaproszonymi gośćmi opracowuje to, czego kino w swojej istocie wprost nie oferuje, czyli poznawcze osadzenie doświadczenia emocjonalnego.