Zarząd WOT PTP zaprasza do udziału w bezpłatnym dla członków seminarium online:
„Terapia krótkoterminowa – odpowiedź na współczesne potrzeby pacjentów”.
TERMIN: 6.06.25 r. (piątek) godz.18.00 (spotkanie odbędzie się online).
Aby wziąć udział w seminarium – wypełnij formularz, a dzień przed szkoleniem otrzymasz dane dostępowe na wskazany przez Ciebie adres mailowy:
Rejestracja pod linkiem: https://forms.gle/YYq7yGmNd2Jysu67A
Zachęcamy psychoterapeutów do udziału w webinarze, podczas którego opowiemy o współczesnym rozumieniu metody i techniki pracy stosowanej w psychoterapii ograniczonej w czasie.
Zaprezentujemy najważniejsze założenia dotyczące wątku objawowego i focusu psychodynamicznego, przedstawimy specyfikę budowania przymierza terapeutycznego w terapii krótkoterminowej oraz znaczenie dynamiki przeniesieniowo-przeciwprzeniesieniowej. Opisując konceptualizację terapii ograniczonej w czasie przedstawimy koncepcję konfliktu psychodynamicznego (Malan), CCRT (Luborsky), psychodynamikę cykliczną (Wachtel).
Na spotkaniu podzielimy się naszym wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu psychoterapii i superwizji psychoterapii ograniczonej w czasie. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: dla jakich pacjentów jest to optymalna propozycja psychoterapii?
Prowadzący:
Katarzyna Moczulska: psycholożka, psychoterapeutka oraz certyfikowana superwizorka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Posiada również certyfikat psychoterapeuty Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii (European Association for Psychotherapy). Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Psychoterapii uczyła się na Studium Psychoterapii i w Szkole Psychoterapii Grupowej w Laboratorium Psychoedukacji, a także na Core Training’u w szkoleniu z Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej (ISTDP). Prowadzi zajęcia w ramach Studium Psychoterapii, jest kierownikiem programowym dwuletniego Szkolenia Superwizorskiego i prowadzi zajęcia w ramach tego szkolenia, a także w Krakowie w ramach dwuletniego Szkolenia z Krótkoterminowej Terapii Psychodynamicznej przy Laboratorium Psychoedukacji.
Robert Szostek: Certyfikowany superwizor i psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Posiada certyfikat Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii. Prowadzi zajęcia w Studium Psychoterapii w Laboratorium Psychoedukacji, a także na Podyplomowym Studium Trenerów Grupowych przy Laboratorium Psychoedukacji i Uniwersytecie SWPS. Absolwent resocjalizacji w Wyższej Szkole Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Zajmuje się psychoterapią indywidualną i grupową. Od 2008r. kieruje Podyplomowym Studium Coachingu i Mentoringu. Były członek Zarządu Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Prowadzi warsztaty oraz treningi umiejętności psychologicznych.
