Zaproszenie na “Jutro będzie nasze” 22 maja – wydarzenie z cyklu PsychoZa Ekranem

Warszawski Oddział Terenowy PTP wraz z Kinem Muranów zapraszają na kolejne wydarzenie z cyklu „PsychoZa Ekranem”, w ramach projektu WOT PTP o nazwie: TREATMENT.

22 maja o godz. 20.00 w Kinie Muranów, odbędzie się seans filmowy: „Jutro będzie nasze” debiut Paoli Cortellesi, w roli zarówno głównej bohaterki, jak i reżyserki.

Co przesądza o fenomenie tego obrazu? Naprawdę można się śmiać, kiedy ktoś dostaje w twarz? A jeśli jest to kobieta, która pracuje, sprząta, gotuje, opiekuje się stanami emocjonalnymi męża i nastoletniej córki to śmiech jest inny? Bardziej wyrazisty, znaczący? Z czego się śmiejemy? Chcecie porozmawiać o tym, w jaki sposób udało się twórczyni tego niesamowitego filmu przedstawić siłę kobiet zamiast ich upokorzenia? Nie macie dość analizy siostrzeństwa i matkocórkostwa?” – prowadząca cykl, Justyna Dworczyk.

Prowadząca:
Justyna Dworczyk – psychoterapeutka i doktor sztuki w dziedzinie sztuk filmowych i teatralnych. Absolwentka Studium Psychoterapii Indywidualnej, Studium Psychoterapii Grupowej oraz Studium Psychoterapii Par przy Laboratorium Psychoedukacji oraz Państwowej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej. Na co dzień kieruje ośrodkiem: „Konteksty. Miejsce Psychoterapii”, gdzie prowadzi psychoterapię indywidualną i grupową.

Goście specjalni:
Agnieszka Graff – polska pisarka, tłumaczka i publicystka związana z ruchem feministycznym, literaturoznawczyni, nauczycielka akademicka, doktorka habilitowana nauk humanistycznych. Członkini zespołu Krytyki Politycznej oraz członkini rady programowej stowarzyszenia Kongres Kobiet.
Marta Konarzewska – polska scenarzystka, dramaturżka, badaczka kultury i polonistka.

UWAGA ! SPECJALNIE DLA CZŁONKÓW WOT PTP !! Pierwsze 10 osób, które wypełni formularz otrzyma BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI na seans: https://forms.gle/C6wcB4eb2LL8qUGCA

PsychoZa Ekranem to cykl seansów w Kinie Muranów, w ramach projektu Warszawskiego Oddziału Terenowego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, o nazwie: TREATMENT. W czasie spotkania zaraz po seansach, psychoterapeutka i doktor sztuki w dziedzinie sztuk filmowych i teatralnych – Justyna Dworczyk, prowadzi uczestników przez świat emocji, myśli i skojarzeń wywołanych przeżywaniem dzieł filmowych. Prowadząca wraz z zaproszonymi gośćmi opracowuje to, czego kino w swojej istocie wprost nie oferuje, czyli poznawcze osadzenie doświadczenia emocjonalnego.