Zaproszenie na konferencję “Nowe myśli, nowa praktyka w psychoterapii dzieci i młodzieży” 6-7 kwietnia

Zapraszamy na konferencję organizowaną przez Laboratorium Psychoedukacji i Ośrodek ReGeneRacja ze specjalną zniżką tylko dla członków naszego stowarzyszenia.

Jubileuszowa Konferencja z okazji X-lecia Szkoły Psychoterapii Dzieci i Młodzieży “Nowe myśli, nowa praktyka w psychoterapii dzieci i młodzieży”. Warszawa, 6-7 kwietnia 2024.

“Świat wokół zmienia się w szybkim tempie, a dzieci i młodzież oraz ich rodziny odczuwają to szczególnie intensywnie. Obserwujemy nowe objawy, stawiamy inne niż dotychczas diagnozy, szukamy coraz lepszych metod leczenia. Chcemy zatem przedstawić najnowsze sposoby rozumienia problematyki młodych i najmłodszych pacjentów, a także pokazać dostosowane do tego narzędzia pomocy. Zależy nam, aby uczestnicy konferencji w czasie dwóch dni zdobyli aktualną wiedzę, zainspirowali się nowymi pomysłami, a także spotkali z osobami zajmującymi się pomocą pacjentom w wieku rozwojowym z całej Polski” – mówi Aldona Czajkowska, założycielka Ośrodka ReGeneRacja oraz Szkoły Psychoterapii Dzieci i Młodzieży.

Zapraszamy wszystkie osoby specjalizujące się w obszarze szeroko rozumianej pomocy psychologiczno-psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży: psycholożki, psychologów, psychoterapeutki i psychoterapeutów różnych modalności oraz psychiatrki i psychiatrów, specjalistki i specjalistów w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży, pedagożki i pedagogów oraz wszystkie osoby związane z pomaganiem dzieciom i młodzieży.

Mamy nadzieję, że przedstawione w trakcie konferencji myśli będą z jednej strony wsparciem w codziennej pracy, z drugiej zaś zainspirują Państwa do współdziałania na rzecz tworzenia coraz doskonalszych standardów pracy z pacjentami w wieku rozwojowym.

Program konferencji obejmuje wystąpienia plenarne oraz warsztaty i seminaria. Poniżej przedstawiamy tematy wystąpień plenarnych:

prof. Bogdan de Barbaro „Różni razem, czyli o trudach i zaletach współpracy w psychoterapii.”
dr n. med. Katarzyna Bajszczak „Tożsamość płciowa – typowy i nietypowy rozwój. Propozycja pracy z osobą nastoletnią zgłaszającą niezgodność płciową.”
Justyna Dąbrowska „Otwarcie”, czyli jak trauma porodu może przełożyć się na doświadczenie macierzyństwa.
Bożena Maciek-Haściło „ Za daleko, zbyt blisko. Uzależnienie jako konsekwencja relacyjnych problemów dzieci i młodzieży.”
Zofia Milska-Wrzosińska “Czy i co terapeuta dzieci i młodzieży powinien wiedzieć o terapii par?”
dr hab. Maciej Pilecki „Postępowanie z pacjentem z myślami samobójczymi w pracy psychoterapeuty.”
Czekamy jeszcze na temat wystąpienia prof. Ireny Namysłowskiej oraz prof. Tomasza Szlendaka.

Ważna informacja! Do 15 stycznia obowiązuje najkorzystniejszy próg cenowy.

Specjalnie dla członków Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Psychologicznego 5% zniżki na hasło: “WOT”

Dla osób spoza Warszawy mamy dobrą wiadomość: aż trzy Hotele znajdujące się niedaleko miejsca konferencji, Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, zaoferowały zniżki dla uczestników.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie konferencji.
Zapraszamy!

ZAREJESTRUJ SIĘ

Fanpage SPDiM na Facebooku
Strona konferencji SPDiM
Wydarzenie Konferencji na FB