Szkolenie „Jak rozmawiać z osobą doświadczającą depresji”

Z inicjatywy WOT oraz Warszawskiego Aliansu Przeciw Depresji 17 grudnia 2022 siedemdziesięciu psychologów zrzeszonych w WOT wzięło udział w szkoleniu “Rozpoznawanie i skuteczne leczenie depresji”, które poprowadzili dr Marlena Sokół-Szawłowska (depresja i profilaktyka samobójstw) oraz dr Piotr Toczyski (wykorzystanie narzędzia iFightDepression w praktyce klinicznej).

Wraz z prezentacją ze szkolenia osoby uczestniczące otrzymały zestaw slajdów, z którego mogą korzystać, prowadząc swoje grupy szkoleniowe i warsztatowe. Prezentacja została opracowana przez EAAD (Europejski Alians Przeciw Depresji) z myślą o osobach, które mogą z jej pomocą edukować na temat depresji w swoich środowiskach. Więcej informacji na stronie informacyjnej o depresji (https://ifightdepression.com/pl).

W Polsce można uzyskać dostęp do iFightDepression i innych materiałów po zgłoszeniu na adres ptoczyski@aps.edu.pl.

Osoby, które są zainteresowane udziałem w 2-godzinnym warsztacie “Jak rozmawiać z osobą doświadczającą depresji”, zapraszamy do zapisywania się na jeden z dwóch terminów:

16 stycznia 2023 (poniedziałek) w godz. 17.00 – 19.00

23 stycznia 2023 (poniedziałek) w godz. 17.00 – 19.00

Link do zapisów: https://forms.office.com/e/TAMtTagg9b

Warsztaty odbędą się w sali szkoleniowej Szpitala Nowowiejskiego przy ul. Nowowiejskiej 27 i poprowadzi je Agnieszka Zarzycka (trenerka umiejętności psychospołecznych, trenerka treningu interpersonalnego i superwizorka treningów grupowych rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP.