Program szkolenia zapewnia uczestnikom przede wszystkim możliwość rozwijania praktycznych umiejętności potrzebnych do udzielania pomocy psychologicznej osobom z trudnościami życiowymi. Obejmuje wiedzę na temat specyfiki sytuacji kryzysowych oraz ćwiczenia z zakresu rozwijania umiejętności prowadzenia interwencji kryzysowej i organizowania pomocy psychologicznej dla osób znajdujących się w kryzysie.
Do udziału w szkoleniu zapraszamy głównie psychologów, pedagogów, socjologów oraz studentów tych kierunków.
Członkowie Polskiego Towarzystwa Psychologicznego otrzymują rabat w wysokości 15%.Uczestnikami szkolenia są m.in. pracownicy pomocy społecznej, służby zdrowia, placówek oświatowo–wychowawczych i kuratoryjnych, organizacji pozarządowych.
Pierwszy poziom szkolenia obejmuje 270 godzin, w tym dwa treningi (interpersonalny i intrapersonalny) oraz warsztaty rozwijające umiejętności budowania kontaktu z klientem i podejmowania oddziaływań w zakresie pomocy psychologicznej i interwencji kryzysowej.
Osoby zainteresowane mogą kontynuować szkolenie na drugim poziomie (150 godzin), który umożliwia doskonalenie umiejętności prowadzenia interwencji skierowanych do osób znajdujących się w specyficznych sytuacjach kryzysowych (przemoc, choroba nagła i przewlekła, uzależnienie, doświadczenie traumy, żałoba) oraz korzystanie z superwizji pracy z klientem.